Expert ekologiczny

Expert 18 sierpnia 2021

Dbałość o środowisko jest wpisana bardzo głęboko w nasze wartości. Nie musimy udowadniać, że tak jest, nie potrzebujemy się tym chwalić, nie czujemy żebyśmy robili coś szczególnego. Tak powinien postępować każdy.

Informujemy jednak o naszych pro-ekologicznych działaniach, żeby dzielić się pomysłami i zachęcać wszystkich do takich działań. Czasem nie kosztuje to nic, czasem wystarczy użyć swojego  budżetu inaczej niż dotychczas a czasami – warto ponieść koszty dla naszego wspólnego dobra. I – nie, nie uważamy, żeby to było zbyt górnolotne.

 

Tym razem chcieliśmy poinformować o naszej akcji związanej z banerami.

Banery reklamowe to skuteczne narzędzie promocji. Stosunkowo tanie, wielokrotnego użytku, pozwalają na oznaczenie na miejscu sprzedawanej nieruchomości, mogą także pełnić funkcję informacyjną i oczywiście reklamową.

 

 

Co jednak po sprzedaniu oznakowanej banerem nieruchomości? Zakończeniu akcji informacyjnej? Zmianie hasła reklamowego? Co wtedy z banerami? No cóż… W najlepszym przypadku – trafiają na wysypisko śmieci, w najgorszym – do przydrożnego rowu 🙁

 

Nasza inicjatywa polega na wykorzystaniu naszych banerów trochę bardziej, trochę dłużej, trochę inaczej.

Robimy z nich torby!

 

Ok, może nie jest to sposób idealny, bo prędzej czy później – baner i tak trafi na wysypisko, ale dzięki temu trafi tam trochę później i trochę bardziej zutylizowany. Poza tym – i tak potrzebujesz torby, która też zostałaby później wyrzucona. Tym sposobem – nie będzie 🙂

Równocześnie – poszukujemy sposobu na całkowite wyeliminowanie banerów z polichlorku winylu (PCV) i używanie innych, bardziej przyjaznych środowisku materiałów – tam, gdzie jest to możliwe, stosujemy np. papier, tkaniny, drewno.

Zachęcamy serdecznie do kopiowania tego pomysłu, a jeśli nasuną Wam się jakieś inne – zapraszamy do kontaktu.