fbpx

Recamp #8

Expert 16 kwietnia 2018

To był intensywny weekend! Recamp – doroczna konferencja branży nieruchomości organizowana przez pośredników dla pośredników. Świetna okazja do zdobycia wiedzy, do poznania się, networkingu, zacieśnienia współpracy. Tu raczej nie chodzimy w garniturach i krawatach – koszulki, spodenki i luźna atmosfera. Taka formuła imprezy sprzyja nawiązywaniu znajomości, rozwijaniu relacji.

Do Hotelu Ossa pod Rawą Mazowiecką wyjechaliśmy już w czwartek. Po przybyciu na miejsce, na „dzień dobry”solidna porcja wiedzy od Tomasza Ziemanna na temat zmian wprowadzanych przez nadchodzące wielkimi krokami rozporządzenie RODO.

Jedziemy na Recamp!

Później – impreza integracyjna nr 1  – Before Party w Club 84. To była noc! Tańce, hulańce a w międzyczasie – integracja 😉 Poznaliśmy jutrzejszych prelegentów, spotkaliśmy dawno niewidzianych znajomych. Rozmowom i powitaniom nie było końca. Gdyby nie świadomość czekających nas następnego dnia atrakcji, pewnie nikt nie poszedłby spać. My poszliśmy jako jedni z ostatnich 🙂

Hotel Ossa to piękna okolica, świetnie zagospodarowany teren wokół – dużo zieleni, oczka wodne (z wyspą! 😉 ) oraz kilometry korytarzy wewnątrz. Mniej uważni Recampowicze błądzili zdezorientowani tymi korytarzami po before party w poszukiwaniu swoich pokoi. My byliśmy przezorni i zainstalowaliśmy sobie apkę pomagającą w nawigacji po tym obiekcie 🙂

[dimage url=”http://nieruchomosciexpert.pl/wp-content/uploads/2018/04/R0011058.jpg” control=true]

Działo się na "biforku"... ;)

Mimo imprezy do późna, piątkowego poranka byliśmy już „zwarci i gotowi” na oficjalne rozpoczęcie ósmego już „Recampu”.

Gotowi na Recamp

Gotowi do nauki!

Organizatorzy Recampu: Agnieszka Szałęga-Gazda, Dominika Sadowska-Nowak, Basia Chalińska, Krzysiek Kowalkowski oraz Bolek Drapella. W organizacji tegorocznej imprezy pomagali im również Dagmara Paździora, Dorota Sztuba, Majka Podlejska, Adam Napierski, Bartosz Trzciński, Patryk Skrzyński oraz Piotr Jaskółka.

Po oficjalnym przywitaniu przez organizatorów rozpoczął się wykład Alexa Barszczewskiego, autora m.in. książki „Sukces w relacjach międzyludzkich” o tym jak budować relacje z naszymi Klientami. Mega inspirująca prelekcja, świetny styl prowadzenia. Kilka pomysłów zapadło głęboko w pamięci.

Następnie było bardziej technicznie – Wojciech Witowski zaprezentował Cenatorium – narzędzia wspomagające pracę pośrednika.

Po przerwie prelekcje były prowadzone równocześnie w trzech salach;

Michał Stanek opowiadał o błędach przy tworzeniu reklam na Facebooku, Marek Jakubicki – o Internetowych Rewolucjach Google a Ewa Winiczenko o inwestowaniu w nieruchomości z wadami prawnymi.

Nasza ekipa rozdzieliła się, żeby każdy korzystał z wiedzy, jakiej potrzebuje na codzień w swojej pracy. Anna z Idą uczyły się „Fejsa”, Iweta – prostowania wad prawnych a ja poznawałem tajniki najnowszych rozwiązań Googla.

Po lunchu – kolejna porcja wiedzy. Tym razem mieliśmy do wyboru następujące tematy:

Hanna Milewska Wilk opowiadała o najmie, Piotr Dobrowolski o aspektach prawnych pracy pośrednika a Rafał Ziomek – o licytacjach komorniczych nieruchomości. Chciałoby się pójść na wszystkie…

Po krótkiej przerwie – występ człowieka, którego śmiało mogę nazwać Gwiazdą Recampu! Darek Drapella, którego miałem zaszczyt poznać już poprzedniego wieczora.

Iron Dario

Z Dariuszem Drapella

Ten sześćdziesięcioletni kapitan żeglugi wielkiej w pewnym momencie swojego życia uznał, że będzie uprawiał triathlon. A konkretnie – jego najbardziej hardkorową formułę – Iron Man. Było to jakieś pięć lat temu.

Hasło „Nie ma nie mogę!” jest mottem Darka i całej jego rodziny. Oprócz kierowania wielkimi okrętami czy jachtami, ten niesamowity facet jest też instruktorem narciarstwa.

Chociaż w każdej z tych dziedzin Darek jest w światowej czołówce, to właśnie jego osiągnięcia w triathlonie były tematem przewodnim jego recampowej opowieści. Opowieści inspirującej, wzruszającej a przede wszystkim – udowadniającej, że z nastawieniem „Nie ma nie mogę” można osiągnąć wszystko. Absolutnie wszystko!

Zawody Iron Man to morderczy wyścig rozpoczynający się przepłynięciem czterech kilometrów. Następnie zawodnik wskakuje na rower, którym przejedzie 180 km. Po tej „przejażdżce” trzeba jeszcze tylko przebiec dystans maratonu, czyli 42 km…

W rankingu Ironman All World Athlete, Dariusz Drapella jest obecnie najlepszym zawodnikiem na świecie w swojej kategorii wiekowej (60-64 lata)! W październiku br. wystartuje w mistrzostwach świata Ironman na Hawajach.

Darek Drapella w rankingu Ironman

Ranking Ironman

Zaraz po jego wystąpieniu mieliśmy szczególną okazję, żeby przebiec razem kilka kilometrów – Run Recamp Run 🙂

W międzyczasie w ramach toolbox’a swoje wystąpienie miał także Bartosz Ciechanowicz z Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Jego występ dotyczył naszego projektu DobryAdres.pl, który zdobył uznanie wszystkich obecnych (zwycięstwo toolbox’a! 🙂 )

Dobry Adres

Dobry Adres zdobył uznanie uczestników Recampu przede wszystkim dlatego, że jest to portal prowadzony przez samych pośredników. Wiemy doskonale jakie funkcjonalności są nam potrzebne, mamy możliwość decydowania o kierunkach rozwoju. Oprócz tego – właścicielem portalu jest ZSPON czyli organizacja non profit. Pieniądze, jakie do portalu trafiają z abonamentów są w całości przeznaczane na rozwój i promocję a nie na wypłaty pracowników czy premie dla zarządu. Jesteśmy transparentni na maxa.

Dzień zakończył się aukcją charytatywną podczas której zebraliśmy około 16 tys. zł  na rehabilitację Adasia Szymanka.

Kolacja na Recampie

Po kolacji – a jak – impreza! 😀 Super atmosfera, muza, tańce i mniej oficjalne rozmowy 😉 Tego wieczoru i nocy chyba każdy zapoznał się z każdym. To wrażenie, że gdzie się nie obrócę – tam znajomi – bezcenne 🙂 No i ci właśnie dawni czy nowo poznani znajomi – sami wyjątkowi! Serio. Długo by wymieniać.

Nowi i starzy znajomi.

Huczna impreza trwała chyba do czwartej nad ranem, ale pewności nie mam :/ W pewnym momencie z ekipą z Koszalina oraz „Damianem” z Asari (który tak naprawdę był Łukaszem) wylądowaliśmy nawet na pewnej wyspie, ale co było w Vegas… 😉

Ciężko było wstać w sobotę, ale śniadanie i kawa postawiły na nogi większość pięćsetosobowej ekipy. Pozostałym pomogły energetyki od Morizona 😉

[dimage url=”http://nieruchomosciexpert.pl/wp-content/uploads/2018/04/R0011068-1.jpg” control=true]

Między wykładami...

Energicznie zaczęła się też kolejna część równoległych wykładów.

Arkadiusz Gleń opowiadał o sztuce prezentacji, Jolanta Starnawska – o turkusowym modelu zarządzania zespołem a Grzegorz Grabowski – o „flipach” czyli handlu mieszkaniami na rynku wtórnym.

My się tu pilnie uczymy!

Kolejna seria – po przerwie:

Katarzyna Czerwiak opowiedziała o Social Selling czyli jak zyskiwać uwagę i sprzedawać usługę w dobie marketingu rekomendacji. Tomasz Nowak: wyłączność na 100% czyli historia pewnej zmiany. Radosław Musiał o tym jak małymi krokami zacząć biznes deweloperski.

Po tej trójce, ostatnie dwie prelekcje odbyły się już przed całą publicznością. Wojciech Woźniczka pokazał jak być lepszym negocjatorem (Negocjuj i zwyciężaj!) a Rafał Szelenbaum opowiedział o czynniku ryzyka jakim jest człowiek.

Wojtek Woźniczka, my i jego najnowsze książki

Nie sposób w tak krótkiej relacji opisać wszystkiego, co działo się na tegorocznym Recampie. Jedno jest pewne – ekipa Expert Nieruchomości dzięki obecności tutaj będzie jeszcze skuteczniejsza! Dzięki zdobytej wiedzy ale też dzięki nawiązanym kontaktom, znajomościom i przyjaźniom.

Expert i Organizatorzy

Dziękujemy Organizatorom Recampu oraz wszystkim uczestnikom! Do zobaczenia w przyszym roku!